top of page

BIOGRAPHY

Halil İbrahim Işık 1980 yılında İstanbul’da doğdu. Müziğe olan ilgisi 8 yaşında başladı. 1991 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarına tam zamanlı Trompet Bölümüne Şenova Ülker’in öğrencisi olarak kabul edildi. Aynı dönemde, Ayşen Katipoğlu ile yarı zamanlı piyano eğitimine devam eden Halil İbrahim Işık, aldığı klasik müzik eğitiminin yanı sıra caz müziğine ilgi duydu ve ilerleyen dönemlerde; Şenova Ülker, Süheyl Denizci, Neşet Ruacan, Kamil Özler, Emin Fındıkoğlu, Baki Duyarlar ve Selen Gülün ile çalışma fırsatını yakaladı.

1995 – 1999 yılları arasında İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nda ve Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası’nda trompet çaldı. Almanya Bonn'da düzenlenen, 2002 Uluslararası Beethoven Festivali'ne, En İyi Gençlik Orkestrası seçilerek davet edilen, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası'nda yer aldı. Avrupa'nın ünlü orkestra şeflerinden Krzysztof Penderecki, Rah Pari, Helmut Rilling ve Peter Gülke ile çalışma imkanı buldu.

1994’ten beri bir çok albümde ve çeşitli gruplarda piyano ve trompet çalan Halil İbrahim Işık; 

Christian McBride, Kurt Elling, Dee Dee Bridgewater, Dianne Reeves, Natalie Cole, Randy Brecker, Sibel Köse, Roberta Gambarini, Kandace Springs, Roy Hargrove ve Joshua Redman gibi dünyaca ünlü caz müzisyenleri ile aynı sahneyi paylaştı. 

Bunun yanı sıra Bahçeşehir Üniversitesi Ses Teknolojileri ve Caz Akademisi’nde , Caz Kompozisyon, Trompet ve Ses Mühendisliği Master’ını tamamladı. 2002’den bu yana Trt Hafif Müzik ve Caz Orkestrasında , İstanbul Superband’de ve 2005’ten bu yana da Cemal Reşit Rey Bigband’de  1. Trompet çalmaktadır.

bottom of page